Inter-County Regional Individuals Roll of Honour
|
A/B Team |
C Team |
Ladies |
Juniors |
Year |
Name |
County |
Name |
County |
Name |
County |
Name |
County |
2018 | Eddie Barker | Berkshire | Nick Pool | Surrey | Lorraine Fivey | Kent | Bradley Stevenson | Sussex |
Jasper Simmonds | Kent |
2017 | TBC | TBC | TBC | TBC | TBC | TBC | TBC | TBC |
2016 | Giuseppe D'Imperio | Berkshire | Peter Panayiotou | G.London | Emma Cunningham | G.London | Karl Eggar | Hampshire |
Dylan Leary | Berkshire |
2015 | Daniel Baker | Berkshire | Andy Twigger | Kent | Jo Micallef | Hampshire | Steven Ritchie | Sussex |
Emma Cunningham | G.London |
2014 | Giuseppe D'Imperio | Berkshire | Andy Twigger | Kent | Katie Henrick | Kent | Ben Welfare | Sussex |
2013 | Michael Hope | Surrey | Steve Pantony | Surrey | Sharon Dickson | Kent | Jake Bennett | Kent |
2012 | Giuseppe D'Imperio | Berkshire | Andre Cox | G.London | Katie Henrick | Kent | Alex Bristow | Kent |
Luke Bowry | Kent |
2011 | Ian Hubbard | Kent | Paul Dawson | G.London | Jo Kent | Sussex | James Charlwood | Surrey |
Joe Prince | G.London | Jack Smithers | Surrey |
2010 | Joe Prince | G.London | Ryan O'Donnell | Surrey | Amy Beauchamp
| Kent | Garry Rayment
| Kent |
Jack Pople | G.London | Luke Rees | Kent | Leisa Conlin | Kent |
Rob Chalmers | G.London | | | | |
2009 | Danny Miller | G.London | Giuseppe D'Imperio | Berks | Amy Beauchamp
| Kent | Jack Smithers | Surrey |
Leisa Conlin | Kent |
2008 |
Jack Pople |
G.London |
Andy Biggs |
Kent |
Jackie Baker |
Kent |
Liam Pearson |
Surrey |
Liesa Conlin |
Kent |
2007 |
Jason Norris |
Surrey |
John Allister |
Kent |
Jackie Baker |
Kent |
Jack Pople |
London |
Liesa Conlin |
Kent |
2006 |
Neil Toms |
G.London |
Lee Manister |
Surrey |
Liesa Conlin |
Kent |
Jack Pople |
Kent |
Steven Petty |
Surrey |
2005 |
Eddie Barker |
Berkshire |
Richard Conn |
Kent |
Liesa Conlin |
Kent |
James Bowry |
Surrey |
Darren Fordham |
Kent |
Paul Friend |
Sussex |
2004 |
Moray Dolan |
Sussex |
Lee Manister |
Surrey |
Liesa Conlin |
Kent |
Lee Harrison |
Kent |
2003 |
Moray Dolan |
Sussex |
Richard Staines |
Hants |
Debbie Johnson |
Kent |
Jordan Church |
Kent |
Sharon Tuckwell |
Hants |
2002 |
Andrew Breen |
London |
Les Boddy |
Kent |
Debbie Lambert |
Surrey |
Jordan Church |
Kent |
2001 |
Ian Hubbard |
Kent |
Bob Taylor |
Surrey |
Mel Clements |
Kent |
Gary Moore |
Hants |
Liesa Conlin |
Kent |
2000 |
John Wylie |
London |
Martin Prime |
Kent |
Jackie Baker |
London |
Frank Strivens |
Surrey |
Jo Micallef |
Hants |
Dean Daley |
London |
Sharon Tuckwell |
Hants |
1999 |
Richard Lambert |
Surrey |
James Middleton |
Hants |
Debbie Jolly |
Kent |
Scott Boots |
Kent |
Steve Goodwin |
Kent |
1998 |
Kevin O'Connor |
Surrey |
David Crowson |
Surrey |
Kim Shaw |
London |
Martin Gould |
London |
Dean White |
Kent |
1997 |
Richard Lambert |
Surrey |
N/A |
N/A |
Liesa Conlin |
Kent |
Andrew Breen |
London |
1996 |
Chris Hearnden |
Kent |
Mark Harris |
Kent |
Julie Fane |
Kent |
Terry Arnold |
London |
1995 |
Graham Boniface |
Kent |
Alan Woods |
Kent |
Theresa Griffiths |
Kent |
Martin Gould |
London |
1994 |
Steve Payne |
Berkshire |
Steve Harvey |
Kent |
Jo Kent |
Sussex |
N/A |
N/A |
1993 |
Tony Norman |
Sussex |
Rob Watson |
Hants |
Liz Miller |
Sussex |
N/A |
N/A |
1992 |
Steve Ringsell |
Sussex |
Dave Wellman |
Sussex |
Lez Hockney |
London |
N/A |
N/A |
1991 |
Paul Frost |
Berkshire |
Phil Thebill |
London |
Maz Dickman |
Kent |
N/A |
N/A |
1990 |
N/A |
N/A |
N/A |
N/A |
Maz Dickman |
Kent |
N/A |
N/A |
1989 |
N/A |
N/A |
N/A |
N/A |
Linda Riley |
London |
N/A |
N/A |